Czy można jeść pizzę na diecie?

Czy można jeść pizzę na diecie?

Pizza kojarzy nam się przede wszystkim z bardzo wysokokalorycznym fast foodem, a to bardzo duży błąd, ponieważ pizzę można wprowadzić do menu nawet będąc na diecie! Jak zatem dobrać właściwą pizzę by cieszyć się jej smakiem, a jednocześnie tracić kalorie?

Pizza to placek z różnymi dodatkami. Przeważnie kojarzymy ją z bardzo kaloryczną pizzą znaną z sieciówek, która posiada wiele warstw sera – taki wypiek faktycznie nie sprzyja diecie, jednakże z doskonałego smaku pizzy nie musimy wcale rezygnować, jeśli chcemy schudnąć.

Wybierz właściwy placek!

Podstawą każdej pizzy jest doskonały placek. Przygotowany z mąki wieloziarnistej nie tylko ma mniej kalorii niż klasyczny placek z mąki pszennej, ale dodatkowo jest bogaty w otręby i błonnik, dzięki czemu szybciej poczujemy sytość, a przy okazji dostarczymy organizmowi potrzebne wartości odżywcze.

Dodatki, od sosu aż po ser

Placek na pizzę wzbogacony jest o sos pomidorowy – on również może być bardziej i mniej kaloryczny, co zależy od sposobu, w jaki został przygotowany. Poddane obróbce termicznej warzywa są nieco bardziej kaloryczne, dlatego na pizzy dietetycznej powinien znaleźć się sos ze świeżo przetartych pomidorów.

Na sos wybierz lekkie dodatki – niech twoja pizza będzie obfita i kolorowa, co zapewni ci najlepszej jakości szynka, ale też i lekki ser. Warto też ozdobić ją dużą ilością zieleniny, do której zalicza się ruccola czy świeży szczypiorek.

Jak często można jeść pizzę na diecie?

Pizza dietetyczna wciąż ma sporo kalorii, ale jest jednocześnie bardziej syta, a to za sprawą odpowiednio dobranych składników, co sprawia że zjesz jej znacznie mniej niż klasycznej pizzy amerykańskiej, po której szybko odczujesz głód.

Właściwie przygotowaną pizzę możesz jeść kilka razy w tygodniu, a swoją ulubioną, z dużą ilością składników – na przykład raz w tygodniu, kiedy pozwalasz sobie na rozluźnienie diety. Pamiętaj, że podstawą diety jest odpowiednie zbilansowanie składników, o które możesz wzbogacić także swoją ulubioną pizzę.

Sprawdź:

pizza Piastów

pizza Ursus

pizza Warszawa Włochy

Semolino
Sprawdź inne artykuły