Jakie wybrać dodatki do pizzy?

Jakie wybrać dodatki do pizzy?

Ciasto na pizzę ma ogromne znaczenie – to dzięki niemu pozostaje ona chrupka albo puszysta niczym poranna bułeczka. Jednak o tym, czy jest wyjątkowa i przepyszna decydują przede wszystkim dodatki. Ich jakość ma ogromne znaczenie – im lepszy produkt, tym lepszy smak pizzy.

To, co w pizzy jest najpiękniejsze to fakt, że każdy z nas może stworzyć swoją ulubioną i wyjątkową pizzę. Magiczne są tu składniki, które możemy komponować do woli, łącząc ze sobą oryginalne włoskie smaki, jak i polskie akcenty, dzięki czemu podróżując po Europie wciąż pozostajemy przy rodzinnym stole.

Dodatki do pizzy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając dodatki do pizzy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość samych składników. To one decydują o smaku samej pizzy, a zatem powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Wiele z oryginalnych włoskich dodatków posiada również specjalne certyfikaty, dlatego decydując się na parmezan mamy pewność, że jest on przygotowywany zgodnie z lokalną recepturą w regionie.

Istnieją również pewne połączenia, które nie tylko się ze sobą komponują, ale również w naturalny sposób podkreślają swoje smaki. Mówiąc o składnikach nie można zapomnieć także o oliwie czy ziołach, dzięki którym pizza zyska cudownego aromatu.

Które składniki się ze sobą łączą?

Najpopularniejszym wyborem Polaków w pizzeriach jest pizza z szynką i pieczarkami. To bardzo dobry i stosunkowo neutralny wybór, który warto wzbogacić dodatkowo szalotką czy ząbkami czosnku. Smak idealnie podkreśli nutka bazylii. W przypadku zamiany Prosciutto Cotto na szynkę parmeńską warto zadbać tu o dodatek w postaci świeżo tartego parmezanu oraz ruccoli, które razem tworzą wyjątkową kompozycję.

Podstawą większości pizzy jest po prostu margeritta, czyli sos pomidorowy, mozzarella oraz bazylia. Ta baza dobrze łączy się z owocami morza, ale też i z salami picante czy kaparami i szparagami. Wybierając składniki na pizzę warto też wziąć pod uwagę właśnie sezonowe składniki – świeże szparagi zapieczone z szynką parmeńską i obsypane parmezanem z pewnością będą doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie wiosenne smaki.

Dodatki na pizzę powinny być takie, jakie lubisz – jak pokazują propozycje z całego świata, wszystko jest możliwe i nie ma granic w łączeniu ze sobą z pozoru różnych dodatków. Skomponuj pizzę po prostu tak, jak lubisz!

Sprawdź:

pizza Piastów

pizza Ursus

pizza Warszawa Włochy

Semolino
Sprawdź inne artykuły